Індекс доброврядності процесу відновлення та розвитку у десяти пілотних громадах Півдня і Півночі в середньому визначено на належному рівні: він складає 53%.
Про це свідчать підсумки моніторингу рівня доброврядності відновлення у громадах Миколаївської, Одеської, Чернігівської та Херсонської областей, що проводився експертною командою проєкту «Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні», який реалізується Partnership for Transparency Europe в партнерстві з громадською організацією «4U» Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України", ГО Агенція міських ініціатив / АМІ, ГО Агентство економічного розвитку та Херсонською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України». в рамках ініціативи «REPAIR Ukraine».
📌Середній Індекс доброврядності процесу відновлення серед пілотних громад Миколаївської області становить 54%, Одеської - 52%, Херсонської - 56%, Чернігівської області - 49%.
📌 Плани відновлення та розвитку громад (скорочено - ПВР), які є документами стратегічного планування та містять завдання і заходи з відновлення, а також перелік проєктів місцевого розвитку, затвердили на сесіях місцевих рад пʼять із десяти пілотних громад.
📌 Найвищий рівень відповідності доброму врядуванню громади продемонстрували за принципом “Права людини, культурне різноманіття та соціальна згуртованість, інклюзивність” - 74%.
📌Найнижчий рівень відповідності громади мають за принципом “Етична поведінка, доброчесність”, що забезпечує пріоритет публічного інтересу, доброчесність і запобігання корупції в управлінні, - 10% в середньому. Така оцінка означає відсутність затверджених механізмів оцінки корупційних ризиків або програм у процесі відновлення.
📌 У межах проєкту в десяти громадах також проводився моніторинг прозорості та доброчесності під час відновлення обʼєктів. Зокрема, на восьми з десяти обʼєктах зафіксовано 11 потенційних порушень у сфері закупівель.
"Громади потребують підтримки з боку держави: чіткої загальнодержавної політики та координації процесу відновлення, визначення архітектури планувальних документів, підходів до класифікації територій, методологій та інструментів щодо розробки локальних нормативно-правових актів, систем моніторингу та оцінки стратегічних документів громади", - розповів керівник проєкту Анатолій Бойко.
Нагадаємо, що метою дослідження є поліпшення функціонування органів місцевого самоврядування через запровадження коригуючих заходів, зокрема із залученням найкращих досвідів інших муніципалітетів.
Детальніше читайте на нашому сайті:

Новини

На сайті 92 гостя та 0 користувачів