21 квітня 2015 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбулось засідання круглого столу «Угода Мерів: крокуймо до енергоефективного міста разом!».

Співорганізаторами заходу виступили Харківська обласна рада, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Офіс Угоди Мерів-Схід, Центр регіонального розвитку ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова.

Проведення Круглого столу було націлене на обговорення поточних досягнень щодо реалізації проекту «Угода Мерів» в містах-підписантах Харківській області, подальшу промоцію проекту “Угоди Мерів” серед міст і селищ Харківської області, реалізацію Плану дій щодо інтенсифікації впровадження політики енергозбереження та отримання позитивного впливу на регіональний розвиток в Харківській області.

З вітальним промовами до учасників заходу звернулись ректор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова Володимир Бабаєв та голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Чернов.

«В Україні вже ухвалені закони, що відкривають можливості для впровадження Угоди Мерів. Закони «Про державну регіональну політику» та «Про співробітництво територіальних громад» дозволяють об’єднувати ресурси та впроваджувати технології, у тому числі енергоефективні.

В області діє Стратегія розвитку регіону до 2020 року, у якій значну увагу приділено саме заходам щодо забезпечення енергоефективності та збереження екології. Нам потрібно навчитися ощадливо ставитися до ресурсів, адже як і будь-який товар, вони мають свою ціну, дуже високу. Потрібно змінювати ставлення до використання енергоресурсів», - зазначив Сергій Чернов, відкриваючи обговорення.

У роботі Круглого столу взяли участь голови міських та селищних рад Харківської області, експерти Центру регіонального розвитку ХНУМГ імені О.М. Бекетова, науковці університету та представники бізнесу, що активно займаються розробками та реалізацією технологій в галузі енергоефективності

Під час заходу була проведена Скайп-конференція з координатором проекту «Угоди Мерів» в Молдові, Білорусі та Україні Святославом Павлюком, професором кафедри екології університету Матейя Бела в Банській Бистриці, (Словаччина) Валентиною Підліснюк, професором кафедри економіки університету Інсубрія (Італія) Патрицією Газзолою, професором кафедри економіки публічного сектору Остравського технічного університету (Чеська Республіка) Давідом Славатою. 

Зокрема, Святослав Павлюк зазначив, що корисним для України та Харківщини буде проведення Днів енергії. Такі заходи з метою залучення уваги громадян до питань ефективного використання ресурсів проводяться у країнах Європи. Презентуючи кейс ефективного впровадження заходів зі сталого місцевого розвитку в Словаччині, проф. Валентина Підлісник зазначила важливість особистості мера в імплементації трансформаційних ініціатив. Щодо міжнародного досвіду реалізації проекту «Угода Мерів» в ЄС, Патриція Газзола та Давід Славата представили ключові заходи Планів дій зі сталого енергетичного розвитку в Італії та Чеській Республіці.

Провідні науковці ХНУМГ імені О.М. Бекетова – проф. Стольберг Ф.В, проф. Говоров П.П., доцент кафедри електропостачання міст Карпалюк І.Т., доцент кафедри теплохолодопостачання Шушляков Д.О. – виступили з доповідями та презентували свої наукові надбання та розробки у сферах сталого міського розвитку та енергоефективності.

Довідка про проект «Угода Мерів»: З моменту започаткування Європейською комісією у 2008 році проект «Угода Мерів» став провідною ініціативою підтримки та заохочення місцевих органів влади в Європі і за її межами у формуванні та запровадженні програм сталої енергії. В Україні до Угоди мерів приєднались 74 міста, 12 обласних центрів, 5 територіальних координатори. Харківська область приєдналась до проекту «Угода мерів» у грудні 2014 року.

 


Новини

На сайті 20 гостей та 0 користувачів