20121125025059

У наш час поява нового населеного пункту не може відбутися випадково. Цей процес для початку буде добре продуманий економістами, політиками та дизайнерами. Мрії багатьох поколінь філософів і архітекторів про ідеальне місто, схоже, незабаром можуть стати реальністю. А один з проектів, що претендує на звання «місто майбутнього», був презентований нещодавно в Мексиці. Називається він FREE City.

Більшість міст мало пристосовані до темпів сучасного життя - вони не справляються ні з транспортним, ні з інфраструктурним навантаженням, адже зростали, в ідеалі, вони випадково, та ще й розширювалися без урахування людських потреб, що постійно зростають. Тому останнім часом все частіше і частіше з'являються проекти з будівництва нових, сучасних міст з нуля. Ось один з них і був представлений нещодавно в Мексиці архітектурної студією FREE.

20121125025219

Проект, називається FREE City, передбачає будівництво відносно невеликого, чітко структурованого міста, максимально адаптованого до потреб людини, її зручність, а також під можливість подальшого розширення. За задумом авторів, FREE City повинен мати гексагональную радіальну структуру. Причому, це буде т. н. «Вертикальне місто», тобто будинки в ньому будуть максимально високими і багатофункціональними. Це дозволить населеному пункту уникнути нескінченного розростання в ширину, яке в результаті і призводить до інфраструктурних і транспортних проблем. Місто FREE City не матиме єдиного центру - осередки культурного, громадського та ділового життя розкидані всією його територією, а сполучення між ними буде максимально простим і зручним.

20121125025306

Крім того, такі локальні центри, згідно з проектом, будуть покриті дахами, що дозволить створити в них максимально затишну атмосферу і дасть можливість проводити час на вулиці навіть у холодну пору року. У FREE City буде зроблений максимальний акцент на громадських видах транспорту. В основному, електричних. І при цьому зупинки трамваїв і тролейбусів будуть знаходитися на відстані максимум 8 хвилин пішки від будь-якого будинку або офісу. Як і слід було очікувати, місто FREE City буде дуже зеленим як у прямому, так і в переносному сенсі цього слова. Велика кількість парків і рослинних зон доповняться сонячними панелями і вітряними електростанціями в межах населеного пункту. І, що найцікавіше, FREE City може бути в будь-який момент розширений у будь-яку сторону без якого-небудь збитку для його структури.

Джерело: http://econet.ua/articles/3508-free-city-meksikanskiy-gorod-buduschego


Новини

На сайті 538 гостей та користувачі відсутні