У рамках проекту Соціальних інвестицій було підписано договір про співпрацю за проектом «Вода у долонях» між Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області (надалі – АОМС), Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова (надалі – ХНУМГ) та Представництвом «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.».

Мета проекту – підвищення рівня доступу сільського населення до чистої питної води завдяки технічним і освітнім заходам, використанню альтернативних джерел питного водопостачання.

Місце реалізації проекту – Балаклійський район Харківської області, Барвінківський район Харківської області, Близнюківський район Харківської області, Зміївський  район Харківської області, Ізюмський район Харківської області, Первомайський район Харківської області, Чугуївський район Харківської області, Харківський район Харківської області.

Проект реалізується в інтересах місцевих громад вищезазначених адміністративно-територіальних одиниць.

У червні 2015 р. створено робочу групу за проектом у складі: представники кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку ХНУМГ (Матвєєва Н.М.), експерти Центру регіонального розвитку ХНУМГ (Єсіна В.О., Димченко О.В., Виставна Ю. Ю.), викладачі кафедри міських і регіональних екосистем ХНУМГ (Вергелес Ю.І., Дядин Д.В, Стольберг Ф.В.), представники Всеукраїнської екологічної ліги (Барабаш В.Ю.), АОМС та Харківської міської ради (Камаса М.В., Пронькіна Г.С.).

Засідання робочої групи відбулось на базі ХНУМГ, під час якого було розроблено детальний план дій щодо виконання головних завдань за проектом.

20150608 130653

20150608 130739

Січень-вересень, 2015 р.: закуплено офісну техніку, пристрої експрес-аналізу якості води для постійного моніторингу стану природних джерел селищними радами, призначений для вимірювання показника актівноcті рХ, масової дoлі сХ нітрат - іонoв NO3 у відповідності з атестованими методиками виконання вимірювань, а також температури природних вод.

22 вересня 2015 р. на чергових Загальних зборах АОМС було оприлюднено інформацію про проект «Вода у долонях». Після зборів відбулась нарада із головами районних рад, під час якої Немикіна Людмила Петрівна, Голова постійної комісії за бюджетними питаннями Харківської обласної ради, віце-президент АОМС, ознайомила голів Барвінківського, Близнюківського, Зміївського, Ізюмського, Первомайського, Чугуївського та Харківського районів із заходами за проектом: очищення, відновлення та благоустрою природних джерел, поширення екологічної інформації і знань серед школярів та населення, залучення місцевих громад до практичної природоохоронної роботи за облаштуванням джерел.

 

image002

image004

01 жовтня 2015 р. проведено робочу зустріч виконавців проекту (Єсіна В.О., Димченко О.В., Вергелес І.Ю.) із Головами та заступниками голів Барвінківського, Близнюківського, Зміївського, Ізюмського, Первомайського, Чугуївського та Харківського районів на базі ХНУМГ, під час якої було зібрано адреси шкіл для проведення «Екологічної школи» для учнів 7-9 класів загальноосвітніх шкіл та ідентифіковано орієнтовний перелік джерел, якими користуються мешканці районів та яким потрібний благоустрій.

image006

За результатами зустрічі від Голів районних рад були отримані повідомлення про розташування джерел.

25 жовтня 2016 р. відбулися вибори до місцевих органів влади, за результатами яких було обрано нових голів Барвінківського, Близнюківського, Зміївського, Ізюмського, Первомайського, Чугуївського та Харківського районів.

У січні 2016 р. проведено повторну зустріч із новим складом районних рад; оприлюднено інформацію про реалізацію проекту «Вода у долонях» на сайтах АОМС та Центру регіонального розвитку ХНУМГ; надано перелік загальноосвітніх шкіл та джерел, що не отримали узгодження із новим складом районних рад. Оприлюднено інформацію про реалізацію проекту «Вода у долонях» на сайті Асоціації органів місцевого самоврядування.

Після зустрічі було розіслано офіційний лист головам районних рад із запитом про розташування загальноосвітніх шкіл та джерел, що підлягають благоустрою. Отримано відповіді від районів на лист-запит.

У період січень-березень 2016 р. Барабашом В.Ю. та Карпалюком І.Т. розроблено навчальний курс для Весняної школи «Вода в долонях».

Березень, 2016 р.: на занятті «Школа мера» на базі ХНУМГ, що організовано для школярів 8-10 класів загальноосвітніх шкіл Харківської області експерт Центру регіонального розвитку ХНУМГ Єсіна Валерія Олександрівна ознайомила та докладно розповіла про мету та план реалізації проекту «Вода у долонях» школярам м. Харкова та Харківської області, а також презентувала ключові аспекти розробки грантової заявки та детально розповіла про проблеми та форс-мажорні обставини, які можуть виникнути у ході реалізації проекту.

03

01

Січень-березень, 2016 р.: розроблено план благоустрою джерел; закуплено матеріали для виготовлення об’єктів благоустрою джерел (усі матеріали знаходяться на складі ХНУМГ); розпочато виготовлення об’єктів благоустрою джерел.

28 березення-квітень, 2016 р.: проведено експедиції щодо пошуку джерел та аналізу якості води по районам Харківської області.

Місця розташування джерел:

Харківський район:

1. Глубоковська селищна рада;

2. Бабаївська селищна рада;

3. Веселівська селищна рада;

Чугуївський район:

1. смт Малинівка

2. селище "Сахалин"

3. смт Кочеток

4. с. Кам’яна Яруга

Барвенківський район:

1. с. Великокомишуваха

2. с. Подолівка

3. с. Гаврилівка:

Зміївський район:

1. с. Красна Поляна вул.Терещенка

2. с. Скрипаї, вул.Зарічна

3. с. Зідьки, вул.Ковтуна

4. с. Артюхівка, вул. Героїв

5. с. Коропове на території  НПП «Гомільшанські ліси»

          Близнюківський район:

1. с. Близнюки

2. с. Ганнівка

3. с. Катеринівка

4. с. Новонадеждине

5. с. Широке

          Балаклійський район:

1. с. Довгалівка

2. с. Шевелівка

3. с. Чепіль

4. с. Шебелинка- громадські колодці

2016 04 19 10 23 36 Protopopivka

2016 04 19 11 34 50 Shevelivka

2016 04 19 12 54 06 Chervonyi Donets

2016 04 20 05 44 04 Komunar

2016 04 25 10 40 10 Mala Rohan

Усі зразки джерельної води (30 зразків) подано на аналіз в СЕС Харківської області.

План подальших дій (травень-червень, 2016р.):

Експедиції в Первомайський, Ізюмський райони та аналіз джерельної води (10 зразків) (3-8 травня, 2016р.)

Проведення заняття в Весняній школі «Вода в долонях», підбивання підсумків творчого самостійного завдання школярів та нагородження найактивніших учнів заплановано (травень, 2016р.)

Робоча зустріч із Тітовим В.І. – першим віце-президентом АОМС, Немикіною Л.П. - віце-президентом АОМС, виконавцями проекту – представниками ХНУМГ та головами Барвінківського, Близнюківського, Балакейського, Зміївського, Ізюмського, Первомайського, Чугуївського та Харківського районів для вирішення питання щодо передачі та постановки на баланс районних/селищних рад обладнання експрес-аналізу якості води природних джерел для користування їм місцевими жителями (13 травня, 2016р.)

Встановлення об’єктів благоустрою (травень-червень, 2016р., ураховуючи неможливість встановлення цих об'єктів у попередній період через несприятливі погодні умови).

 

 


Новини

На сайті 25 гостей та 0 користувачів