2013 10 08 37Районні ради та територіальні громади Харківщини мають можливість залучати кошти міжнародних фондів технічної допомоги для власного розвитку. Яким чином це має відбуватися, які механізми повинні застосовуватися, і як готувати документацію конкурсних проектів на міжнародні гранти йшлося на семінарі для керівників ресурсних центрів районних рад Харківської області «Залучення міжнародної технічної допомоги в контексті регіонального розвитку», який відбувся 08.10.2013 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

Організаторами заходу виступили Центр регіонального розвитку ХНУМГ імені О. М. Бекетова за підтримки Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації.
  Метою семінару було обговорення пріоритетних завдань роботи ресурсних центрів регіону, а також налагодження робочих контактів між учасниками семінару для подальшої співпраці у сфері залучення міжнародної технічної допомоги.
   У вітальному слові до учасників семінару ректор ХНУМГ імені О. М. Бекетова Бабаєв Володимир Миколайович наголосив на необхідності плідної співпраці між науковими установами, ресурсними центрами і спеціально створеними центрами з реалізації міжнародних програм та розвитку регіонів.
  З доповідями виступили Керівник Центру розвитку місцевого самоврядування Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Немикіна Л. П., заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин облдержадміністрації Ткачов Д. С. , Керівник Центру регіонального розвитку на базі ХНУМГ імені О. М. Бекетова д. е. н. Димченко О. В. і доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту державного управління Кулініч О. В.
  Учасники семінару отримали можливість ознайомитися з особливостями міжнародної технічної допомоги в контексті регіонального розвитку, механізмами співфінансування та відповідальності громад у проектах, напрямками роботи ресурсних центрів регіону в сфері залучення зовнішніх коштів.
   В рамках семінару було проведено практикум з написання проектів для отримання грантів під керівництвом голови правління Бюро гендерних стратегій і бюджетування Іваніна Т. Ю. ,на якому учасники самостійно розробляли грантові заявки для подальшого подання їх на Ярмарку проектів, що має відбутися в листопаді поточного року.